Talaşlı İmalat

2008 yılında başlayan ve Norm Holding bağlı şirketlerimizden Norm Tooling üretim tesislerinde yürütülen talaşlı imalat faaliyetlerimiz 5.000m2 kapalı alanda gerçekleşmektedir.

Talaşlı imalat süreçlerimiz tam otomasyon kurgusu ile planlanmaktadır. Hem soğuk şekillendirilmiş ürünlerde hem de ham maddeden bitmiş ürüne işleme yapılabilmektedir. Sahip olduğumuz uzman kadromuz ve know-how ile müşteri ihtiyacına uygun, bakırdan titanyum alaşımlarına kadar farklı ham madde tiplerinde, seri imalat yapabilecek ürüne özel, tam otomasyonlu hat tasarımı gerçekleştirmekteyiz.

Endüstri 4.0 prensibi ile iş güvenliği ve işçi sağlığı kurallarını önemseyerek aynı zamanda entegre üretim sistemimiz ile ürün izlenebilirliğini garanti etmekteyiz. Ham maddeden işlenmiş ve %100 kamera kontrollü ayıklama operasyonları tamamlanmış ürüne, el değmeden robotik sistem taşımaları ile tüm işlemleri gerçekleştirmekteyiz.

Nasıl Üretiyoruz
Hassas Talaşlı İmalat

Hassas işleme faaliyetleri, tam otomasyon ve ürüne özel tasarlanabilen hatlar ile hatasızlaştırma konusunda alanında öncü hale gelmiştir. Müşteri beklentilerine göre istenilen kalitedeki ürünler 3D olarak modellenerek CAM programlarında simüle edilebilmektedir. Talep doğrultusunda esnek ürün üretimi ya da ürün grubuna özel olarak tasarlanan üretim hatlarında hem soğuk şekillendirilmiş çelik taslak üzerinden hem de farklı ham madde cinsleri ile dolu malzemeden hassas işleme gerçekleştirilmektedir.

Endüstri 4.0 ve yalın üretim uygulamaları ile hammaddeden paketlemeye kadar tüm işlemler, tam otomasyon ile izlenebilir ve ölçüleri kontrol edilmiş şekilde tamamlanmakta, sıfır hata hedefi ile hassas işleme gerçekleştirilmektedir.

21 adet işleme tezgahı ve 21 adet/sn ortalama işleme hızı ile yıllık 19.000.000 adet ürün üretme kapasitesine sahip hassas talaşlı imalat ürün üretimi 32 çalışan ile faaliyetine devam etmektedir.

Ayıklama

Otomotiv ve beyaz eşya sektörünün beklentileri doğrultusunda müşteri talebine istinaden tam otomatik makinelerimiz ile kamera görüntüleme ve görüntü işleme yöntemi ile ölçüsel kontroller ve eddy current yöntemi ile çatlak kontrolleri gerçekleştirilmektedir. 15 adet ayıklama makinesi, 6 sn/adet kontrol hızı ile yıllık 50.000.000 adet ürün ayıklama kapasitesi bulunan ayıklama prosesi 19 çalışanı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

İzmir Talaşlı İmalat Tesisi

info@normtooling.com
Tel: + 90 232 328 13 30
Faks: + 90 232 376 76 13

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi 10002 Sok. No:8 Çiğli / İzmir / TÜRKİYE