Rondela Üretimi

Norm Fasteners olarak 2018 yılından itibaren otomotiv, beyaz eşya ve ana sanayi firmalarının yan sanayine sac şekillendirme ve rondela üretimi konusunda destek vermekteyiz. Ø 5 ile Ø 80, 1 ile 8 mm kalınlıklarında düz, konik, kare ve oval iç delik geometrisine sahip, cıvata ve somuna takılan ya da sonradan takılma özelliğine sahip rondela üretimi ve ayıklama makineleri ile müşterilerimize hatasız ürün sevk etmekteyiz.

Rondela üretim tesisimizde 2022 yılı itibariyle 75 çalışanımız ve 14 adet pres makinamızla 4000 ton sac hammaddesiyle 300 milyon adet rondela üretmekteyiz.

5000 m2’lik kapalı alanda gerçekleşen üretim faaliyetlerimizi 2023 yılında 8000 m2’lik yeni tesisimize taşıyarak 2025 yılı için 10.000 ton sac hammadde kullanımını hedeflemekteyiz.

Nasıl Üretiyoruz
Ham madde

ISO 9001 belgeli yurt içi ve yurt dışı çelik üreticilerden temin edilerek EDI sistemi ile ERP sistemine kayıt edilen rulo sac ham maddeler, giriş kalite kontrol faaliyetleri tamamlandıktan sonra sistemde kullanılabilir hale gelmektedir. ERP sistemi sayesinde ham madde kabul aşamasından itibaren ürün izlenebilirliği sağlanmaktadır. Giriş kalite kontrol aşamasında teknik spesifikasyona uygunluk, kimyasal analiz kontrolleri yanı sıra görsel ve mekanik özellikleri de kontrol edilmektedir.

Preshane

80 ton kapasiteden 250 ton kapasiteye kadar baskı kabiliyetine sahip preslerimiz ile talep doğrultusunda farklı geometrilerde ürünlerin üretimi sağlanmaktadır.

Çapak Alma

İş ortaklarımızın özel isteklerine cevap vermek, ürün kalitesini artırmak amaçlı, ürünlerde kesme prosesi sebepli oluşan keskin köşe ve çapakların giderilmesi için çapak alma prosesi uygulanmaktadır.

Isıl İşlem

Müşteri ürün talebinde belirtilen mekanik değerlerinin sağlanması amacı ile ısıl işlem prosesi uygulanmaktadır. Hat şeklindeki tam otomatik kontrollü su verme + temperleme prosesi ile uygun mekanik değerler garanti edilmektedir.

Ayıklama

Tam otomatik, kamera görüntüleme yöntemi ile ölçüsel kontrol yapabilen ayıklama cihazlarımız ile iş ortaklarımız tarafından talep edilen ölçüler %100 olarak kontrol edilmekte, sıfır hata prensibi ile üretim gerçekleştirilmektedir.

Kaplama

Kaplama işlemleri Norm Holding bağlı şirketlerinden Norm Coating tarafından yürütülmektedir. Metal yüzeylerini korozyondan korumak veya onlara dekoratif ve mühendislik özellikleri kazandırmak amacıyla kullanılan çinko, çinko nikel, çinko alüminyum lamelli (dörken, geomet, magni) kaplama türleri uygulanabilmektedir.

Paketleme

Ürünler iş ortaklarımızın talepleri veya standart paketleme listesi doğrultusunda, geri dönüşümlü karton kutularda ambalajlanmakta ve EURO PALET üzerinde sevkiyata hazır hale getirilmektedir. Paletler streç film ile sarılmakta, plastik şerit ile bandajlanmaktadır. Geriye dönük izlenebilirliğin sağlanması amacıyla, kutular üzerindeki etiket bilgilerinde ürüne ait özellikler ve lot bilgileri mevcuttur.

Salihli Rondela Üretim Tesisi

info@normtooling.com
Tel: + 90 236 742 50 66
Faks: + 90 236 742 50 69

Salihli Organize Sanayi Bölgesi 304 Sok. No: 18/1 Salihli / Manisa / TÜRKİYE