GERİ

İhracatın öncüsü olan Norm SEKTÖRE YÖN VERİYOR

19 Şubat, 2024

 

Her yıl geliştirdiği teknolojilerle yüksek üretim kapasitesine sahip Norm şirketi, otomotiv sektörüne yön vermeye devam ediyor. Müşteri odaklı yaklaşımı ile hareket eden Norm Fasteners otomotiv, beyaz eşya, savunma sanayi başta olmak üzere birçok alanda hizmet vermeye devam ediyor.
 

2 binden fazla çalışanı ile Norm Fasteners, 2024 yılında, otomotivin ana lokomotif olarak devam etmesiyle birlikte, sektör çeşitliliğini artırmayı ve faaliyet gösterdiği beyaz eşya, inşaat, solar, endüstriyel makine, silo gibi sektörlerde de payını artırmayı hedefliyor. Lojistik ve tedarik ağını, müşterinin ihtiyacı olan lokasyonlara genişletmek, pazarın gereklilikleri dahilinde, müşteriye esnek çözümler sunmak, müşteriye uçtan uca hizmet anlayışıyla yeni projeler kazanmak başlıca hedefleri arasında yer alıyor. Norm Fasteners şirketi Genel Müdürü Mahmut Öztürk, ihracattaki büyümeyi ve şirketin hedeflerini Sanayi Gazetesi’ne anlattı.
 

Bağlantı elemanları sektörünün Türkiye ekonomisi içindeki pozisyonu nedir? Sektör yılı nasıl geçirdi?
 

Türkiye, bağlantı elemanlarına olan talebi yönlendiren çok çeşitli imalat sektörlerine sahip. Bağlantı elemanlarının ana tüketicileri arasında otomotiv, inşaat ve makine sektörü yer alıyor. Bu sektörler Türkiye için lokomotif sektör olma özelliği de taşıyor. Fastener World dergisinin rakamlarına göre; Türkiye’nin dünyaya bağlantı elemanları ihracatı son beş yıllık dönemde önemli bir büyüme göstererek 2018’de 470 bin 141 dolardan 2022’de 803 bin 915 dolara yükseldi. Bu dönemde yıllık ortalama büyüme oranı yaklaşık yüzde 14,4 olarak gerçekleşti.

 

Haber Detay