GERİ

Yeteneği Geliştirmek

Sürekli gelişimin gücüne inanıyor, yürüttüğümüz gelişim programları ile hayat boyu eğitimi destekliyoruz. Sektörde çalışmak isteyen genç yeteneklerin kişisel ve mesleki eğitimlerine katkıda bulunmak adına eğitim merkezleri kuruyoruz.ENLider Sensin

Çalışanlarıyla birlikte büyüyen, mükemmelliğin peşinde koşan global bir şirket olma yolunda ilerlerken;

İşimize ve insan kaynağımıza en verimli şekilde liderlik etmek, kurumsal değerlerimizi yaşatan liderlerimizin liderlik becerilerini güçlendirmek, Norm Holding olarak iş hedeflerimize ve stratejilerimize ulaşmada ortak bir liderlik yaklaşımının sergilenmesini sağlamak amacıyla, 2020 yılından itibaren ENLiderSensin Liderlik Gelişim Programı düzenlenmektedir. Norm Holding’in tüm yöneticilerini kapsayan program liderlik gücümüze güç katarak devam etmektedir.


NorMentor

NorMentor Programı ile Norm Holding’in geleceğe yönelik stratejilerine ve hedeflerine ulaşması, çalışanlarımızın ise bugünün yöneticilerinin bilgi ve deneyimlerinden faydalanarak kendilerini geliştirmesi amaçlanmaktadır.

Birbirinden öğrenmenin gücüne inanarak 2019 yılında ilk kez uygulamaya başlanan program 1 yıl sürmekte ve programda mentor ve mentiler kendileri için hazırlanan eğitimler, makaleler, kitaplar ve gelişim rehberleri ile desteklenmektedir.


Sahanın Gücü Norm’un Gücü

Sahanın sahayı yönetmesi prensibi ile ilk kademe yöneticilerin gelişiminin sağlanması hedeflenen “Saha’nın Gücü Norm’un Gücü” projesi 2018 yılından bu yana uygulanmaktadır.

Saha Lideri ve Takım Lideri pozisyonlarına aday yetiştirilmesi amacıyla yapılan bu proje ile 2020 yılında TEGEP’ten Mavi Yaka Gelişim Programları kategorisinde Gümüş Ödülü alınmıştır.

Video için tıklayınız.


Norm Mesleki Eğitim Merkezi

Sektöre nitelikli insan gücü yetiştirmek ve farklı nedenlerle öğrenimine devam edemeyen gençlere mesleki beceriler kazandırmak amacıyla İzmir’de 2007 yılında ve Salihli’de 2015 yılında çıraklık eğitim merkezleri kurulmuştur.

Mesleki eğitim merkezi öğrencileri aldıkları mesleki eğitimlerin dışında kişisel gelişim eğitimleri, teknik eğitimler, proje çalışmaları, seminerler, teknik ve kültürel geziler ile geliştirilmektedir.


Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

2014 yılında, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi tarafından Norm Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Nedim Uysal’ın adının verildiği “Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” kurulmuştur.

Sanayi gelişimine yön verecek mühendisler yetiştirilmektedir. Öğrenciler, teknolojiyle donatılmış atölye, laboratuvar ve tam donanımlı dersliklerde %100 burslu öğrenim görmektedir.


Kaizen Ödülleri

Kaizen çalışmaları şirket kültürümüzü geliştirmek ile beraber takım halinde çalışma kabiliyetini arttırarak, ekiplerimize motivasyon kaynağı olmaktadır. Holding bünyemizdeki tüm şirketlerimizde süreçlerimizin; İSG, kalite, verimlilik, maliyet iyileştirme ve geliştirme çalışmalarını öneri sistemi üzerinden gelen Kaizen çalışmaları ile gerçekleştirmekteyiz.

Kaizen süreci; QDMS mobil ve web uygulamaları ile personellerimiz tarafından dijital ortamda sisteme öneri girişi yapılarak başlamaktadır. Kabul edilen öneriler metot bölümü uzmanlarımız tarafından incelenerek Kaizen kategorisine göre çalışma başlatılmakta ve tamamlanan Kaizen çalışmalarımız Takdir ve Ödüllendirme Prosedürümüze göre değerlendirilerek puanlama yapılmaktadır. Yılın her çeyreğinde toplanan Kaizen puanları hediye çeki olarak personellerimize verilmektedir.