We Finally Know What That ‘Alien’ Signal From Poxima Centauri Was

29 Ekim, 2022

Norm Holding 3 Fabrikasına GES Projesi Yaptı, 3 BİN 357 kWp GÜÇ ELDE ETTİ

Norm Holding Endüstri Grubu Başkanı Mahmut Öztürk: “2022 yılında tamamlamayı planladığımız 2300 kW çatı üstü GES tesisi için uygulamamız bulunuyor. Ayrıca arazilere GES ve RES kurulumlarıyla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor.”

Ege Bölgesi ve Türkiye’nin büyük sanayi kuruluşları arasında öne çıkan ve bağlantı elemanları sektöründe Avrupa’da ilk beş içinde bulunan Norm Holding, alternatif temiz enerji kaynakları ile çevreci yaklaşım doğrultusunda yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Doğal kaynaklardan elde edilen ve sürdürülebilirliği olan yenilenebilir enerjiye yatırım yapan Norm Holding, bünyesindeki üç fabrikanın çatısına güneş enerjisi panelleri yerleştirerek 3 bin 357 kWp kurulu GES gücü elde etti. Norm Holding Endüstri Grubu Başkanı Mahmut Öztürk, yeni yapılacak tüm tesislerde GES kurulumunun yapılmasını planladıklarını belirterek “Yenilenebilir enerji piyasalarının önümüzdeki yıllarda güçlü bir şekilde büyümeye devam edeceğini öngörüyoruz. Yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği teknolojilerinin hızla yayılması, önemli ölçüde enerji güvenliği ve çevresel etkilerin azalmasının yanı sıra ekonomik faydaları da gözlemlenecektir.” dedi.

Norm Holdingin kuruluşundan ve üretim merkezlerinden bahsedebilir misiniz?

Norm Holding; 1973 yılında, İzmir Bornova’da çift vuruşlu bir set makina ile cıvata üretim yaparak sektöre adım attı. Kazanılan başarılar sayesinde 1994 yılında, şu an faaliyette olan İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni ve modern tesisleri kuruldu. Cıvata üretimiyle başlayan bu yolculuk, pek çok şirketin katılmasıyla devam ederek zaman içinde büyük bir holdinge dönüştü. 2023 te Cumhuriyetimizin 100. yılı ile birlikte kuruluşunun 50. Yılını kutlayacak olan, bağlantı elemanları sektöründe lider ve öncü konumunu sürdüren Norm Holding; otomotiv yan sanayi başta olmak üzere beyaz eşya, elektronik, mobilya, inşaat ve makina sektörlerindeki ana üreticilerin ve güçlü markaların çözüm ortağı olarak ulusal ve uluslararası pazarlarda hizmet vermeye devam etmekte. Bünyesinde bugün 3 bin 500’den fazla çalışanı ile 4’ü yurt dışında olmak üzere toplam 20 şirket ve 12 üretim tesisi bulunduran Norm Holding’in İzmir ve Salihli’de bulunan üretim tesisleri ile yıllık üretim kapasitesi 165 bin tondur.

Haber Detay